Postup při závadě …

Postup při závadě monitoru, dataprojektoru

Pokud na monitoru (dataprojektoru) není obraz, zkontrolujte nejdříve, zda svítí kontrolka zapnuto. Ve většině případů svítí zeleně nebo modře. Nesvítí-li na monitoru (dataprojektoru) nic nebo kontrolka bliká, může se jednat o závadu. Kontaktujte příslušné pracoviště AVO.

Zobrazuje-li kontrolka správnou barvou zapnutí (viz výše) a na monitoru (dataprojektoru) není obraz, zkontrolujte propojení s počítačem (terminálem), případně notebookem. Notebook by měl mít ideálně nastavené rozlišení 1024×768 bodů a zapnuté klonování obrazovky. Nastavení notebooku zkontrolujte a případně upravte, nebo kontaktujte příslušné pracoviště AVO.

Postup při závadě zvuku

Je-li zapnutý zvuk podle návodu pro příslušnou učebnu (posluchárnu), zkontrolujte na počítači symbol reproduktoru vpravo dole na liště. Po rozkliknutí nesmí být zvuk ztlumený a ukazatel musí být alespoň v polovině hlasitosti. Ověřte, zda propojovací kabel (malý sluchátkový jack) musí být zasunut v PC nebo notebooku na doraz a při jeho vypojení musí být reprodukce z notebooku slyšet.
V případě že je výše jmenované v pořádku, zavolejte obsluhu AVO.

Postup při závadě mikrofonu

Mikrofon je nezávislý na zvuku z počítače (notebooku, jiného zdroje). Je nutné mít ale vždy zapnutý zvukový systém v učebně (někde navíc i samostatný přijímač). Nejčastější závadou je přepínač v poloze MUTE na mikrofonu viz audiotechnika-mikrofony – přepněte do správné polohy dle návodu.
Další je zlomený kabel (v reproduktorech je slyšet praskání) – volejte technika AVO.

Postup při závadě počítače a notebooku

Při závadě terminálu se podívejte, zda vpředu na terminálu svítí alespoň 1 zelená kontrolka, pokud ne zkuste ho zapnout vypínačem nahoře na zadní stěně terminálu, nebo kontaktujte příslušné pracoviště AVO.

Při závadě notebooku – notebook nezobrazuje obraz na dataprojektoru: musíte mít připojen kabel do notebooku a zapnutý externí výstup do monitoru (pro Win7 stiskněte současně klávesy se symbolem WINDOWS+P) s rozlišením obrazovky max. XGA tj. 1024×768 bodů – zvolte možnost DUPLIKOVAT (CLONE). Pokud si nevíte rady, zavolejte technika AVO, nebo návod máte zde.


Copyright (C) 2000 - 2018 University of Economics in Prague
Translate »